TJ Povrly

Oficiální stránky fotbalového klubu
TJ Povrly
tjpovrly.sklub.cz

Příští zápas

1967/1968

ÚSPĚŠNÁ A RADOSTNÁ SOBOTA

Žáci sehráli předposlední mistrovské utkání v Trmicích, proti žákům Dynamo Trmice. I když hráli v deseti, zvítězili 2:0. Obě branky dal Hupcej. Žáci si stále udržují pěkné 3.místo za Spartakem Ústí a Neštěmicemi.

Dorost hrál také v Trmicích. Svůj poslední mistrovský zápas vyhrál 2:1, když se mezi střelci zapsali Ušala a Zboran. Též dorost si vede poměrně dobře a jest stále v 1.polovině tabulky. Nebýti několika nešťastně prohraných zápasů 0:1 mohl obsadit 2.místo.

A mužstvo jelo hrát nejdůležitější utkání do Chabařovic, které jest na 2.místě tabulky. Případným vítězstvím si chtěli domácí vykřesat jiskřičku naděje na postup. Našemu mužstvu však stačilo hráti nerozhodně, k čemuž také podřídilo svoji taktiku. Za velké podpory našich diváků (asi 150) skončil zápas nerozhodně 0:0, čímž si naše mužstvo vybojovalo postup do vyšší 2.třídy (okresní přebor). Naše mužstvo mělo v poli převahu a vypracovalo si několik pěkných šancí. Rozhodčí neovlivnil výsledek. I když diváci neviděli žádné branky, jest spokojenost veliká, poněvadž po dlouhých hubených letech konečně postupujeme.

 

SLAVNOSTNÍ NEDĚLE

Dnem 9.června 1968 předává MNV Povrly nově vybudovaný sportovní stadion a kabiny do trvalého užívání TJ Kovohutě Povrly.

Stará garda Povrlů společně s XI. Internacionálů Slavia Praha - zleva stojí: předseda jednoty Žibřid, rozhodčí Novotný, Čejka, v civilu Kotek, Hampejs, rozhodčí Miňek, Hospodka, Čapek, Bican, Strychař, pod ním sehnutý Forejt, Kocourek, Varmuža, pod ním sehnutý Škoda, Janovský, za ním Vlasák, Plánička, Málek, za ním Hladík, Jonák. V podřepu: Melichar, Trubač, Štádler, Andrejkovič, Veselý, Kohout, Šnajdr, Šimoník, rozhodčí Bergman.

V rámci oslav 70.výročí založení Kovohutí se konala 1.letní slavnost. Tato však byla narušena nepřízní počasí, neboť celé dopoledne pršelo. Pořad, který měl proběhnout dopoledne byl proto odložen na 22.června. Odpolední pořad se konal, přestože počasí nebylo nijak přívětivé. Diváků přišlo asi 600 a býti hezky přišlo jistě 3000. Pořad zahájila dechová hudba z Kraslic několika skladbami a v 15:30 nastoupila nejlepší dívčí XI. v ČSSR Slavia Praha proti dívčí XI. Teplic.

Dívčí IX. Slavia Praha

Dívčí IX. Sklo Union Teplice

Před zahájením zápasu předal předseda MNV Kubala zástupcům tělovýchovné jednoty Žibřidovi a Hospodkovi do užívání kabiny a stadión. Obě mužstva byla obdarována upomínkovými dárky, které předali žáci. Zápas se těšil velké přízni diváků a Slavia zvítězila 9:0. Předvedla pěknou technickou kopanou, která se všem líbila. Po skončení tohoto zápasu nastoupila XI. Internacionálů Slavia Praha proti staré gardě Kovohutí. Obě mužstva byla též před zahájením obdarována upomínkovými dárky. Zápas skončil vítězstvím Slavie 8:2. Naše stará garda byla dlouho rovnoceným soupeřem a v průběhu zápasu dokonce vedla 1:0, 2:1 a za stavu 2:2 ji nebyla uznána regulerní 3 branka. I toto utkání se divákům velmi líbilo a proběhlo v přátelském a srdečném ovzduší.

13.června 1968 - Přátelské utkání našeho A mužstva proti příslušníku 1.třídy Sepap Jílové. Byli zkoušeni oba brankáři Fábel a Talich a Šubrt, kteří by chtěli posílit náš oddíl. Naše mužstvo zvítězilo 5:4, když již v poločase vedlo 5:1, ale bylo oslabeno vyloučením Strapka za hrubé napadnutí protihráče. V prvním poločase byl výkon našeho mužstva výborný. Po vítězství 6:2 nad Dubím jest to druhé vítězství nad příslušníkem 1.třídy.

14.června 1968 - Mistrovské utkání neregistrovaných za které většinou hrají hráči staré gardy. Soupeřem bylo mužstvo Medik Ústí, které ještě neprohrálo a vede tabulku. Zápas skončil nerozhodně 1:1 a branku dal Sedlmajer.

16.června 1968 - Poslední mistrovské utkání na našem hřišti se hrálo proti Přestanovu, který nás jediný dovedl porazit. Za krásného slunečného počasí a s vědomím, že postup je zajištěn. V poločase vystřídal Kralík Strapka. Přešel do obrany a Bejda do útoku. Po velké převaze v poli jsme do poločasu prohrávali 0:1. V poločase vystřídal Králík Strapka. Přešel do obrany a Bejda do útoku. Někteří hráči hlavně Zdechovan, Kraus a Bejda se utápějí v kličkách a nehrají pro kolektiv. V druhém poločase se hra trochu zlepšila a brankami Göckerta a Králíka jsme zvítězili 2:1. Ovšem nemůžeme býti s výsledkem ani s hrou spokojeni, poněvadž soupeř se spokojil jenom s odkopáváním míčů a byl zralý na vysokou prohru.

19.června 1968 - Předposlední mistrovské utkání neregistrovaných se hrálo v Předlicích proti Santos Studánka. Zvítězili jsme 6:1, když poločas byl 3:0. Branky vstřelili Hospodka 2, Krejčí 2, Kohout, Strapko.

20.června 1968 - Odvetné přátelské utkání se jelo hrát do Dubí proti příslušníku 1.třídy. I tentokráte dokázalo zvítězit naše mužstvo a to 3:2. Branky Krejčí 2 a Zápotocký. V poslední minutě neproměnil Göckert penaltu.

22.června 1968 - Dopoledne hráli žáci poslední mistrovské utkání na našem hřišti proti Neštěmicím a prohráli 1:3. Branku dal Studecký. Odpoledne v rámci oslav 70.výročí založení podniku Kovohutí se uskutečnila 2 přátelská utkání. V prvním nastoupila stará garda Kovohutě Povrly proti Velkému Březnu. Zápas skončil bez branek 0:0. V hlavním zápasu sobotního odpoledne nastoupilo naše A mužstvo proti XI. Internacionálů Sparta Praha. Tento zápas byl sjednán jako odměna za vítězství ve III.třídě a postup do II.třídy. Hrál se za poměrně pěkného slunečného počasí.Všichni hráči byli před zahájením obdarováni tužkou, odznakem a cigarety. Zápas skončil 2:2 a branky dal Strapko a Krejčí. Diváci byli s předvedenou hrou spokojeni, neboť viděli pěknou technickou kopanou od obou mužstev.

Žáci T.J. Kovohutě Povrly 1967-1968 - stojí zleva: Kostečka, Škoda, Studecký, Mihalík, Hupcej, Kušej, Varchola, Král, Balica, Pěkný, Havlíček, Svoboda, Kučera, trenér Hospodka.

26.června 1968 - Odvetné přátelské utkání na našem hřišti proti příslušníku II.třídy Děčínského okresu Jiskra Benešov nad Ploučnicí skončilo vítězství našich 7:5 (4:2) a branky dal Ondrka J. 2, Strapko 2, Krejčí, Šubotník a Králík.

27.června 1968 - Poslední utkání mužstva neregistrovaných se hrálo na našem hřišti proti Ráj Ústí. Zvítězili jsme 4:1 a branky dal: Hospodka 2 a Sedlmajer 2. Tímto vítězstvím obsadilo mužstvo neregistrovaných v 1.polovině soutěže 2.místo v tabulce, poněvadž ještě neprohrálo.

30.června 1968 - Na závěr a ukončení úspěšné sezony byla sehrána na našem hřišti 2 přátelská utkání. V prvním nastoupila stará garda proti staré gardě z Kamenice u Stránčic. Zvítězili jsme 4:2 brankami Hospodky, Málka, Žibřida a Škody. V hlavním zápase nastoupila proti sobě první mužstva. Kamenice hrají II.třídu, do které si naše mužstvo vybojovalo postup. Za pěkného počasí a slušné návštěvy po slabším výkoně několika hráčů prohrálo naše mužstvo 2:3. Brnaky dal Krejčí a Farský. Rozhodčím zápasu byl Struž z Ústí.

T.J. Kovohutě Povrly - vítěz III.třídy 1967/68 - Na obrázku jsou zleva: Hospodka (trenér žáků a funkcionář oddílu), Samek, Krejčí, Ondrka J., Strapko, Michel. Klečí: Zdechovan, Kraus, Ondrka M., Göckert, Antoš, Bejda a leží Farský. Na obrázku není Čížek, Králík, Málek (vedoucí mužstva a hráč).

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

Poslední zápas

TJ Povrly
FKA Velké Chvojno
2:1
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 29660
Posledních 30 dnů: 378 | Posledních 7 dnů: 69 | Poslední den: 5

© 2023 TJ Povrly | Všechna práva vyhrazena | sochormartin@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne